All-appAll-app
Zoeken
YouTube Music

YouTube Music

Google LLC

4,2
8.30K beoordelingen
5.00B
Downloads
Free
Prijs
Advertenties

Screenshots

YouTube Music 1
YouTube Music 2
YouTube Music 3
YouTube Music 4
YouTube Music 5
YouTube Music 6
YouTube Music 7
YouTube Music 8

YouTube Music Voor- en nadelen

Voordelen

  • Uitgebreide muziekcatalogus beschikbaar.
  • Naadloze integratie met Google Assistant.
  • Aanbevelingen op basis van luistergeschiedenis.
  • Offline luisteren met premium abonnement.
  • Gebruiksvriendelijke interface en navigatie.

Nadelen

  • Advertenties in gratis versie hinderlijk.
  • Beperkte functionaliteit zonder internet.
  • Abonnementsprijs kan hoog zijn.
  • Niet alle nummers beschikbaar in alle regio's.
  • Geen optie voor tekstweergave van nummers.
Advertenties

Analyse door All-app

Wat mij bij een muziekdienst het meest bezighoudt, is niet alleen hoeveel bekende albums erin staan, maar hoe makkelijk ik iets passends vind zonder lang te zoeken. Daarin heeft YouTube Music een eigen karakter: naast gewone releases draait de ervaring sterk om muziek die via YouTube te vinden is. Dat maakt de app vooral interessant als je graag verder kijkt dan de officiële albumversie van een nummer.

De kracht van muziek naast de officiële release

Bij veel streamingdiensten begin je bij albums, artiesten en zorgvuldig samengestelde afspeellijsten. Hier is dat ook mogelijk, maar het onderscheidende gevoel zit in de combinatie met de bredere muziekwereld van YouTube. Een liedje kan voor mij niet alleen één studio-opname zijn: soms zoek ik juist een live-uitvoering, een cover of een andere versie die ik eerder ergens hoorde. Die ruimere invalshoek maakt het makkelijker om een specifieke muzikale herinnering terug te vinden.

Dat betekent niet dat elke zoekopdracht automatisch een betere keuze oplevert. Verschillende uitvoeringen kunnen op elkaar lijken, en een alternatieve opname is niet altijd de versie die ik bedoelde. Ik let daarom op de artiest, de titel en de context van een resultaat voordat ik het aan een afspeellijst toevoeg. Voor wie graag verschillende interpretaties van hetzelfde nummer ontdekt, is die extra keuze juist een plezier; wie alleen een vaste albumtrack wil, heeft soms liever een eenvoudiger catalogusweergave.

Verhalen over YouTube Music

Zo haal ik meer uit zoeken en aanbevelingen

Mijn praktische aanpak is om de app eerst te laten zien waar ik naar luister, maar aanbevelingen niet meteen als een definitieve smaakmeting te behandelen. Als ik een nummer zoek voor een bepaalde stemming, begin ik met één herkenbare artiest of track en kijk ik daarna welke verwante suggesties bruikbaar zijn. Zo voelt ontdekken minder willekeurig en bouw ik geleidelijk een luisterroute op in plaats van steeds opnieuw vanaf nul te beginnen.

Een nuttige gewoonte is om persoonlijke favorieten en tijdelijke luisterkeuzes uit elkaar te houden. Een liedje dat ik één keer opzet voor een feestje hoeft niet per se mijn toekomstige aanbevelingen te bepalen. Ik gebruik afspeellijsten daarom bewust: een vaste lijst voor nummers waar ik steeds naar terugkeer en een aparte lijst voor een gelegenheid of stemming. Dat maakt mijn bibliotheek overzichtelijker en geeft de aanbevelingen een duidelijker signaal van wat ik echt vaker wil horen.

Advertenties

De app is bovendien prettiger wanneer ik haar niet alleen als zoekvak gebruik. Ik kan beginnen met iets dat ik al ken en van daaruit nieuwe muziek proberen, of juist een bestaande lijst openen wanneer ik geen zin heb om keuzes te maken. Dat verschil klinkt klein, maar het bepaalt of luisteren ontspannen blijft. Als ik onderweg ben, stel ik liever vooraf een passende rij nummers samen dan dat ik telkens mijn aandacht van de reis naar mijn scherm verplaats.

Een gewone dag waarop de app goed tot zijn recht komt

Stel dat ik ’s ochtends thuis begin met een paar vertrouwde nummers, later tijdens het reizen een lijst wil afspelen en ’s avonds zin krijg in een liveversie van een liedje dat ik al jaren ken. In dat verloop kan één app zowel routine als nieuwsgierigheid bedienen. De bibliotheek helpt me terug te keren naar bekende keuzes, terwijl de ruimere selectie aanleiding geeft om een andere uitvoering te proberen. Dat is voor mij een concreter voordeel dan alleen de belofte van een grote hoeveelheid muziek.

Meer artikelen van onze redactie

Voor een rit of vlucht regel ik downloads liever voordat ik vertrek. Dan hoef ik niet op het laatste moment te bedenken welke nummers beschikbaar moeten zijn en ben ik minder afhankelijk van een verbinding. Ik kies daarbij een lijst die lang genoeg is voor de situatie, maar niet zo breed dat ik onderweg voortdurend wil overslaan. Offline luisteren is vooral handig als voorbereiding; het is geen vervanging voor even controleren of de juiste muziek daadwerkelijk klaarstaat.

Thuis werkt de app weer anders. Als ik gericht een album wil beluisteren, zoek ik de uitgave op en houd ik me aan die volgorde. Wanneer ik alleen iets op de achtergrond nodig heb, kies ik eerder een afspeellijst of een passende aanbeveling. Door dat onderscheid te maken voorkom ik dat één lange sessie vol losse keuzes mijn gevoel voor albums en favoriete nummers verdringt.

Waar ik de grenzen merk

De ruime keuze is niet voor iedereen even overzichtelijk. Wie vooral een nette verzameling officiële albums wil, kan de aanwezigheid van alternatieve versies en live-opnames als extra zoekwerk ervaren. Ook aanbevelingen zijn nuttig, maar ze vervangen mijn eigen oordeel niet: een suggestie kan dichtbij mijn smaak liggen zonder precies te passen bij het moment. Ik gebruik ze daarom als vertrekpunt, niet als automatische dj die altijd begrijpt waarom ik iets heb opgezet.

Advertenties

De gratis ervaring vraagt eveneens om een afweging. Advertenties kunnen een luistermoment onderbreken, terwijl functies zoals offline luisteren en afspelen op de achtergrond bij een betaald abonnement horen. De app is gratis te installeren, maar wie juist die mogelijkheden nodig heeft, moet dus nagaan of een abonnement bij zijn gebruik past. In-app aankopen worden via Google Play gefactureerd en lopen uiteen van € 0,05 tot € 940,00; dat brede bereik zegt op zichzelf niet welk aanbod voor jou relevant is, dus controleer de actuele abonnementskeuzes voordat je iets aanschaft.

Ik zou deze app niet als eerste aanraden aan iemand die uitsluitend een eenvoudige speler voor eigen audiobestanden zoekt, of aan iemand die geen aanbevelingen en extra versies wil tegenkomen. Daar kan een lokale muziekspeler of een dienst die vooral rond albumcollecties is ingericht beter aansluiten. Ook als advertenties voor jou meteen onacceptabel zijn, is het verstandig eerst te bepalen of de betaalde luisterervaring de kosten waard is in plaats van ervan uit te gaan dat de gratis variant hetzelfde gebruik biedt.

Als je net als ik bent, is muziek meer dan alleen een achtergrondgeluidje. Het is een essentieel onderdeel van je dag. Dus toen ik hoorde over YouTube Music, was ik meteen nieuwsgierig. Hier duik ik in wat deze app allemaal te bieden heeft en of het de moeite waard is om je favoriete muziekspeel-app te vervangen.

Eerste Indrukken

Bij het openen van de app kreeg ik meteen een gevoel van vertrouwdheid. Het ontwerp is strak en eenvoudig, vergelijkbaar met wat je zou verwachten van de standaard YouTube-interface. Maar wat direct opvalt, is de focus op muziek. Geen afleidingen van video's of andere content, gewoon puur muziekplezier.

Gebruiksvriendelijkheid

De navigatie binnen YouTube Music is vrij intuïtief. Je hebt je standaard tabbladen zoals "Home", "Verkennen" en "Bibliotheek", die je snel naar je favoriete nummers of nieuwe muziek kunnen brengen. Wat ik persoonlijk fijn vind, is de manier waarop de app zich aanpast aan mijn luistergewoonten. Hoe meer ik de app gebruik, hoe beter hij muziek aanbevelingen doet die echt bij mijn smaak passen.

Advertenties

Muziekaanbod

Een van de sterkste punten van de app is het uitgebreide muziekaanbod. Of je nu op zoek bent naar de nieuwste hits, klassieke albums, of obscure indie-bands, de kans is groot dat je het hier kunt vinden. En dankzij de integratie met het gigantische YouTube-platform, zijn er vaak unieke live-opnames en covers beschikbaar die je elders niet zult vinden.

Personaliseerbare Afspeellijsten

Het maken en delen van afspeellijsten is een fluitje van een cent. Of je nu een lijst maakt voor je volgende feestje of gewoon wat rustige achtergrondmuziek nodig hebt, de mogelijkheden zijn eindeloos. En als je een beetje lui bent, maakt de app zelf afspeellijsten voor je, gebaseerd op je luistergeschiedenis.

Ik vind het daarbij handig om niet elke ingeving in dezelfde lijst te stoppen. Een aparte selectie voor werk, reizen of een feestje houdt mijn vaste favorieten makkelijker vindbaar. Het helpt ook om een lijst vooraf klaar te zetten wanneer ik weet dat ik straks weinig aandacht voor mijn telefoon heb. Zo gebruik ik aanbevelingen als startpunt en houd ik zelf de regie over wat er uiteindelijk achter elkaar klinkt.

Offline Luisteren

Een functie die echt opviel, is de mogelijkheid om muziek offline op te slaan. Geweldig voor lange vluchten of als je je dataverbruik wilt beperken. Je kunt eenvoudig je favoriete nummers downloaden en ze afspelen zonder internetverbinding. Dit is een levensredder voor mij, vooral tijdens woon-werkverkeer.

Voor vertrek controleer ik liever even of de gekozen muziek klaarstaat om offline af te spelen, in plaats van pas in een tunnel of op het perron te ontdekken dat ik iets vergeten ben. Dat kleine voorbereidingsmoment is vooral nuttig bij reizen waarbij de verbinding wisselend kan zijn. Wie meestal thuis of op kantoor met stabiel internet luistert, zal deze mogelijkheid waarschijnlijk minder vaak nodig hebben.

Prijs en Abonnementen

Zoals de meeste muziekstreamingdiensten, biedt YouTube Music zowel een gratis versie als een premium abonnement aan. De gratis versie heeft advertenties, wat soms een beetje vervelend kan zijn. Maar als je bereid bent te betalen voor de premium versie, krijg je een advertentievrije ervaring en toegang tot extra functies zoals offline luisteren en muziek op de achtergrond afspelen.

De app valt onder muziek en audio, is ontwikkeld door Google LLC en is gratis te installeren. De gemiddelde beoordeling is 4,2 op basis van ongeveer 7,6 miljoen beoordelingen; daarnaast zijn er zo’n 8,3 duizend geschreven recensies. Met meer dan 5 miljard installaties is het een vertrouwde naam voor veel luisteraars, maar populariteit betekent natuurlijk niet dat de bediening voor iedereen ideaal is. De inhoudsclassificatie vermeldt ouderlijk toezicht. De app verscheen op 28 augustus 2018; zoals bij andere apps kan de precieze ervaring veranderen wanneer Google updates uitbrengt, dus ik kijk bij vragen over een specifieke functie ook naar de actuele appinformatie.

In vergelijking met diensten die vooral draaien om een gecureerde selectie albums, voelt deze app sterker wanneer ik alternatieve uitvoeringen of minder voor de hand liggende muziek zoek. Een traditionele streamingdienst kan prettiger zijn als ik vooral een overzichtelijke discotheek wil en albums zonder omwegen wil afspelen. Voor eigen muziekbestanden is een lokale speler logischer. Mijn keuze hangt dus af van de vraag of ik vooral wil ontdekken, verzamelen of simpelweg mijn eigen bestanden wil bedienen.

Conclusie

Na een tijdje met YouTube Music te hebben gespeeld, kan ik zeggen dat het zeker een sterke concurrent is in de wereld van muziekstreaming. De integratie met YouTube biedt unieke voordelen die moeilijk te negeren zijn. Als je een muziekliefhebber bent die houdt van een breed aanbod en personalisatie, dan is deze app zeker het proberen waard.

Mijn advies is om eerst te bedenken hoe je werkelijk luistert: zoek je vaak specifieke versies, wissel je tussen vaste favorieten en nieuwe ontdekkingen, of wil je vooral ongestoord albums afspelen? In de eerste twee gevallen past het brede karakter goed; in het laatste geval kan een dienst met een eenvoudiger, albumgerichte aanpak rustiger aanvoelen. Gebruik de gratis versie om te ervaren of de manier van zoeken en aanbevelen bij je past, en beslis daarna pas of de extra luistermogelijkheden voor jou belangrijk genoeg zijn.

Dus, ga er eens lekker voor zitten, download de app en laat je verrassen door wat YouTube Music te bieden heeft. Of je nu nieuwe muziek wilt ontdekken of gewoon wilt genieten van je oude favorieten, deze app heeft het allemaal.

Veelgestelde vragen

Wat zijn de belangrijkste functies van YouTube Music?

YouTube Music biedt een breed scala aan functies, waaronder gepersonaliseerde afspeellijsten, aanbevelingen gebaseerd op jouw luistergeschiedenis, en toegang tot een uitgebreide muziekcatalogus. Daarnaast kun je muziekvideoclips bekijken en offline muziek luisteren met een premium-abonnement. Deze functies maken het een veelzijdige muziekstreamingdienst.


Is YouTube Music gratis te gebruiken?

Ja, YouTube Music is gratis te gebruiken, maar met beperkingen. De gratis versie bevat advertenties en biedt geen mogelijkheid om muziek offline te beluisteren. Voor advertentievrij luisteren en offline toegang is een YouTube Music Premium-abonnement vereist, waarvoor maandelijkse kosten gelden.


Hoe verschilt YouTube Music van andere muziekdiensten?

YouTube Music onderscheidt zich door de integratie van zowel muziek als video's, waardoor gebruikers muziek kunnen ontdekken in combinatie met videoclips. Daarnaast biedt het gepersonaliseerde aanbevelingen en playlists die uniek zijn voor elke gebruiker. De naadloze integratie met YouTube biedt een brede muziekkeuze.


Kan ik muziek downloaden voor offline luisteren?

Ja, met een YouTube Music Premium-abonnement kun je muziek downloaden voor offline luisteren. Dit is handig voor het besparen van gegevensgebruik en het luisteren zonder internetverbinding. Gebruikers kunnen individuele nummers, albums of complete afspeellijsten downloaden voor offline gebruik.


Welke apparaten ondersteunen YouTube Music?

YouTube Music is beschikbaar op een breed scala aan apparaten, waaronder Android- en iOS-smartphones en -tablets, evenals desktops via webbrowsers. Daarnaast is het compatibel met slimme luidsprekers en apparaten zoals Google Home, waardoor je gemakkelijk muziek kunt streamen in elke gewenste omgeving.

Advertenties

YouTube Music over de hele wereld

Andere releases van Google LLC

Alternatieven voor YouTube Music

We bieden onafhankelijke informatie over mobiele apps van derden, uitsluitend ter referentie. Deze site is geen eigenaar van de genoemde apps en verspreidt deze ook niet. Alle handelsmerken blijven eigendom van hun respectieve eigenaren. De weergegeven contactgegevens en het beleid van ontwikkelaars zijn afkomstig van de officiële ontwikkelaar. Neem voor ondersteuning of vragen over gegevens contact op via ytmusic-support@google.com, https://music.youtube.com of http://www.google.com/intl/en/policies/privacy/.